Helyzetjelentés – az ifjúsági csapat

20220423_133741.jpgA Primavera csapat a Benfica gárdája ellen lépett pályára, a cél a korosztályos BL döntője volt, és bár 0:2 után felállt a csapat és a rendes játékrész 2:2-vel végződött, a tizenegyes párbajt követően a portugálok örülhettek. De nézzük sorban az eseményeket. A 4-4-2-es felállásban kezdő gárda már a 10. percre kétgólos hátrányba került, hiszen előbb Martim Neto a 3. percben, aztán Luís Semedo a 10.-ben is bevette Senkó Zsombor kapuját. Nem vállik a védők dicsőségére, hogy mindkét gólt eredményező lövés 10 méterről történt, és szinte üres helyzetből. A magyar hálóőr talán az elsőt bravúrral védhette volna. Aztán a 35. minutumban nagyot változtak az esélyek, hiszen a lisszaboniak elveszítették kiállítás miatt a kapusukat Samuel Soarest, aki kis híján lerúgta Andrea Bonetti fejét. A krónikához hozzátartozik, hogy a 27. percben Angel Chibozo a felső lécet találta el. Óriási szépítési lehetőség volt.

Aztán elérkeztünk az 51. perchez, amikor Chibozo megint a felső lécre lőtte a labdát, de most annak az éléről befelé pattant a labda. Ritkán látható nagy bomba volt, kb 20 méterről. A Zebrák emberelőnyben folyamatosan támadásban maradtak, és a 72. percben jött a következő bombagól, ezúttal Riccardo Turricchia kivitelezésében, és máris 2:2 volt az állás. A hátralévő időben mindkét oldalon voltak veszélyes lövések, de az eredmény maradt. A büntetők során aztán az első két párban senki nem hibázott, a harmadikban viszont mindkét fél, a Bianconeri részéről Nicolò Turco volt a tettes. Ezután újabb 3 hibátlan rúgás következett, de eredménykényszerben a nagy csapat ajtaján kopogtató Matías Soulé ába megremegett, és a jó irányba mozduló kapus a döntőbe védte a Sasokat. Ettől függetlenül megsüvegelendő teljesítmény volt ez a srácoktól.